امپدانس در واقع همان مقاومت سیم پیچ های هدفون می باشد که واحد آن بر حسب اهم سنجیده می شود. به دلیل وابستگی امپدانس به فرکانس ، مقدار امپدانس هدفون ها در فرکانس 1 کیلوهرتز سنجیده می شود .امپدانس یکی از مباحث علوم برق می باشد که دارای توضیحاتی گسترده و تخصصی می باشد که از ذکر آن ها پرهیز کرده و فقط در سطح مورد نیاز در مورد هدفون ها به آن می پردازیم.

در این روش به کمک انرژی الکتریکی و امواج آن نویز محیطی بلاک می شود. مزیت این روش توانایی حذف کامل نویز می باشد اما کارکرد این روش در محیط های گوناگون متفاوت است و گاها به دلیل عملکرد ناکارآمد در برخی  محیط ها ، حذف نصفه و نیمه ی نویز بر کیفیت صدای هدفون تاثیر منفی می گذارد. همچنین غالبا این نوع هدفون ها برای ارائه ی این تکنولوژینیاز به باتری مجزا دارند که این امر باعث بزرگ تر و سنگین تر شدن هدفون می شود.

پربازدیـد ترین‌ها

امپدانس یکی از مباحث علوم برق می باشد که دارای توضیحاتی گسترده و تخصصی می باشد که از ذکر آن ها پرهیز کرده و فقط در سطح مورد نیاز در مورد هدفون ها به آن می پردازیم.

این تکنولوژی به معنای توانایی هدفون در حذف سر و صدای ناخواسته ی محیط و انتقال خالص صدای هدفون به شنونده می باشد. برای این منظور دو روش وجود دارد: